ArabicEnglishFrenchGermanPersianRussianTurkish

Midilli Adası 2 Gece 3* Konaklama - Ayvalık Çıkışlı - Fribot ile 699 TL kişi Başı Her Gün


699 TL

TÜRKİYE/ ANTALYA / MURATPAŞA / ÇAĞLAYAN MAH.

İlan No
83

İlan Tarihi
11-07-2019

ASA TR Travel
Üyelik Tarihi : 05 Haziran 2019
Kullanıcı Mağazası
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

Reklam Alanı
İlan Açıklaması

                                                 MİDİLLİ ADASI  2 GECE/3 GÜN
                                          
Her Gün Ayvalık’tan Kesin Hareket
                                          
Türkçe Rehberli Şehir Turu Dahil!..

Yeşille mavinin buluştuğu, ‘’Dolce Vita’’ yaşam tarzının hüküm sürdüğü, güzellikler adası Midilli; Türklerin ve diğer ülke turistlerinin en çok ziyaret ettikleri Yunan Adalarından birisidir. Yemyeşil ormanları, muhteşem güzellikteki plajları ve koyları, Osmanlı Döneminden kalma eserleri, diğer tarihi zenginlikleri, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı köyleri, muhteşem Ege lezzetlerini uygun fiyata sunan tavernaları, eğlence mekanları ve misafirperver halkı ile sizleri bekliyor...

1.Gün Ayvalık-Midilli 

Saat 08:00 Ayvalık Feribot İskelesinde en geç bulunmanız gereken saat. Pasaport işlemlerinin ardından,
Saat 09:00 Midilli’ye hareket ediyoruz. Muhteşem güzellikteki Ayvalık koyları, deniz fenerleri ve mini adaların eşsiz manzaralarının ardından Ege’nin masmavi sularında çok keyifli bir seyahat sizleri bekliyor.
Saat 10:30 Midilli’ye varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimizle buluşma, bavullarınızın araçlara yüklenmesi ve panoramik Midilli merkez turu. Binlerce yıllık bir tarihe ve kültüre sahip Midilli, Fatih Sultan Mehmet tarafından 1462 yılında fethedilmiş ve Balkan Savaşı sonrasında Yunanistan’a verilene 450 yıl kadar Osmanlı toprağı olarak kalmıştır. Barbaros Hayrettin Paşa’nın doğum yeri olan Midilli, Osmanlı Döneminden kalma çok sayıda esere sahiptir. Bu güzel adada yapacağımız gezimizde; adanın kalbi sayılanErmo Caddesi ve Sappho Meydanı, Osmanlı döneminden kalma ve şu anda kamu binaları olarak kullanılanValilik Binası, Eski Belediye Binası, eski Osmanlı Bankası Binası, kafe, bar ve restoranları ile adanın eğlence merkezi olan Liman Bölgesi, Osmanlı evlerinin yoğunlukta olduğu Koulampra Mahallesi, heybeti ile şehre tepeden bakan Midilli Kalesi, 18. Yüzyıldan kalma Agios Therapondas KilisesiHagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, 1825 yılında yapılmış Yeni Cami, Osmanlı’dan kalma Hamam, tarihi Roma Agorası veÇarşı bölgesindeki geleneksel mağazalar, görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler. Geceleme otelimizde.

2. Gün Midilli
Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler. Gecleme otelimizde.

3. Gün Midilli-Ayvalık
Kahvaltı otelimizde. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından düzenlenecek çok keyifli ekstra gezilere katılabilirler. 

Saat 12:00 Odaların boşaltılması ve varsa oda ekstralarının ödenmesi. 
Saat 16:30 Limana transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, 
Saat 18:00 Ayvalık’a hareket ediyoruz. 
Saat 19:30 Ayvalık’a varış. 
MİDİLLİ ADASI EKSTRA GEZİLERİMİZ :

 

Kuzey Midilli Ada Turu (Termi, Mandamados, Skamnia, Molivos, Petra)

 

Midilli’nin önemli sayfiye beldelerinden olan Termi üzerinden geçerek Osmanlı Dönemi’nin en lüks oteli olanSarlıca Palas’ta durarak fotoğraf molası veriyoruz. Ardından, seramikleri ile ünlü Mandamados’a geliyoruz. Burada, öncelikle içindeki ikonanın insan kanı ile yapıldığına inanılan, ve sadece Hıristiyanların değil tüm dünya insanlarının dileklerinin kabul olunduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zamanda, Mandamados’un ünlü lokma ve ballı yoğurdunu tadabilirsiniz. Sonrasında, ünlü yazar Stratis Myrivilis’in köyü Skamnia üzerinden UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunan Arnavut kaldırımları, Osmanlı Döneminden kalma cumbalı evleri, çeşme ve camileri, heybetli kalesi ile şirin Molyvos’avarıyoruz. Burada yapacağımız gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda, hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilir, bu güzel beldeyi dilediğinizce gezebilir, manzaranın tadını çıkarabileceğiniz kafelerde bir şeyler içebilirsiniz. Ardından, gezimizin son durağı olan, tam tepesindeki manastırı ile ünlü Petra’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız gezide Kadınlar Kooperatifi, tarihi konak ve köşkler,  Agios Nikolaos Kilisesi, Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Ardından vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz 114 basmakla biraz zor çıkılan, ancak ziyaretçisine muhteşem manzaralar vaat eden Panagia Glykofilousa Manastırına çıkabilirler. Ardından, adanın orta bölgesi olan Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim bölgesi olan Arişvi ve Kuş Cenneti (Tuzla) bölgelerinden geçerek turumuzu sonlandırıyoruz. 
Yemeksiz Kişi başı (Büyük) : 30 Euro
Yemeksiz Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 20 Euro
Yemekli Kişi başı (Büyük) : 50 Euro
Yemekli Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 35 Euro

 

 

 

Orta Midilli Ada Turu  (Skala Kalloni, Agia Paraskevi, Limonos Manastırı)
Turumuzda ilk durağımız, Andissa yolu üzerinde bulunan ve 1523 yılında yapılan, Midilli’nin en büyük yapısı olan Limonos Manastırına gidiyoruz. V. Yüzyıldan kalma beş binden fazla el yazması kitabı ile ünlü bu manastırın bazı bölümlerine kadınların girmesine izin verilmemektedir. Manastırın müze bölümünde, kutsal ayinlerde kullanılan tarihi giysiler, dini objeler, el yazmaları ve diğer belgeler sergilenmektedir. Gezimizde bir sonraki durağımız ‘’Boğa Festivali’’ ile ünlü Agia Paraskevi. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yapacağımız gezimizde, tarihi anıtlar, eski ve şirin evler, 1910 yılında kadınlar kooperatifi tarafından zeytinyağı fabrikası olarak kurulan ve bugün müze ve kültür merkezi olarak hizmet veren Zeytin Müzesi, yabani kuş ve hayvan barınağı, 1923 yılında yapılmış okul binası, kasabada bulunan 64 şapelin bir kısmı ve görkemli Pamegiston Taksiarhon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Gezimizde son durağımız tipik bir Ege balıkçı kasabası olan ve özellikle sardalyası, organik tarım ürünleri ile ünlü Skalla Kalloni. Burada yapacağımız gezimizde antik çağdan kalma yapılar, ortaçağ ve Bizans döneminden kalma binalar, renkli balıkçı barınağı, çeşitli manastır ve kiliseler görülecek yerler arasındadır. Burada verebileceğimiz serbest zamanda bu şirin sahil beldesinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. 
Yemeksiz Kişi başı (Büyük) : 30 Euro
Yemeksiz Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 20 Euro
Yemekli Kişi başı (Büyük) : 50 Euro
Yemekli Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 35 Euro

 

Güney Midilli Ada Turu (Gera Körfezi, Plomari, Perama, Pappados, Paleokipos, Agiasos, Theofilos Müzesi)

 

Gera Körfezinin nefes kesen manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuk sonrasında ilk durağımız harika manzaralar sunan sahili ile ünlü Perama. Burada yapacağımız keyifli gezintinin ardından, sonraki durağımız Yunanistan’ın en kaliteli zeytinyağlarından birisini üreten Pappados Köyü. Daha sonra, Barbaros Hayrettin Paşa’nın 1467 yılında doğduğu yer olan Paleokipos Köyünü ziyaret ediyoruz.  Bir sonraki durağımız, Midilli’nin en şirin sahil kasabası olan Plomari. Midilli’nin en büyük ikinci yerleşim yeri olan Plomari, muhteşem manzaralara sahip doğal bir körfezde, amfitiyatro şeklinde kurulmuştur. Midilli’de üretilen zeytinyağı ve sabunun 19. Yüzyıldaki ihraç limanı olan ve dünyaca ünlü uzo fabrikalarına ev sahipliği yapan Plomari’yi gezdikten sonra (dileyen misafirlerimizle ‘’Uzo Dünyası Müzesi’’ne giderek 1894 yılından beri Yunanistan’ın en iyi uzolarını üreten tesisi geziyoruz ve üretim aşamalarını öğreniyoruz) Daha sonra, Midilli’nin en geleneksel yerleşimlerinden birisi olan dağ köyü Agiasos’a gidiyoruz. Olymbos Dağında kurulu bu köyde yapacağımız gezimizde, yemyeşil orman, nefes kesen Ege Denizi manzaraları, ikonası ile ünlü Bakire Meryem Ana Kilisesi, balkonlarından rengarenk çiçekler sarkan köy evleri, Etnografya Müzesi Binası, ahşap el oymaları ve seramikleri ile ünlü dükkanları görülecekler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda, köyün meşhur peynirlerini ve unlu mamullerini tatmanızı öneririz. 
Yemeksiz Kişi başı (Büyük) : 30 Euro
Yemeksiz Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 20 Euro
Yemekli Kişi başı (Büyük) : 50 Euro
Yemekli Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 35 Euro

 

Güneybatı Midilli Ada Turu (Erossos-Skala Erossosy-Sigri-Fosil Orman-Vatoussos)

 

Gezimizde ilk durağımız, gay kadın şair Sappho’nun doğum yeri olması sebebi ile tüm dünyadan LGTB’nin tatil rotası olan, her yıl Eylül ayında lezbiyenlerin kongre yaptıkları, hippi, ruhani ve alternatif hayat tarzını benimseyenlerin, sanatçıların tatil merkezi Erossos. Burada ve etrafında bulunan harika plajlar, çeşitli bütçelere hitap eden oteller, çok sayıda kafe, bar ve restoranlar sebebi ile çocuklu aileler ve yeni evliler balayı için de tercih etmektedirler. Burada ve sonrasında plajı ile ünlü Skala Erossosy’de yapacağımız keyifli gezimizin ardından bir sonraki durağımız Sigri. Burada doğanın en büyük mucizelerinden birisi olan ve dünyada benzerine çok da rastlanmayan ‘’ağaçların taşlarak fosilleşmesinden oluşan Fosil Ormanını görüyoruz. Buranın müzesinde görecekleriniz sizleri şaşırtacak. Gezimizde son durağımız sönmüş bir volkana kurulu, gelenek ve kültürlerine sıkı sıkıya bağlı, taze ve organik ürünlerden hazırlanmış muhteşem mutfağı ve şarabı ile ünlü Vatoussa. Gezimizin bitimi ile birlikte otelimize dönüyoruz. 
Yemeksiz Kişi başı (Büyük) : 35 Euro
Yemeksiz Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 25 Euro
Yemekli Kişi başı (Büyük) : 55 Euro
Yemekli Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 40 Euro


Taverna Gecesi 

 

Midilli’de bulunan çok sayıda taverna arasında sizler için müsaitliğine ve kalitesine göre özenle seçtiğimiz mekanda Yunan müzikleri eşliğinde soğuk mezeler, ara sıcaklar ve ana yemek ve ilk alkollü/alkolsüz içecek fiyata dahildir. Transferler fiyata dahildir. 
Kişi başı (Büyük) : 25 Euro
Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 15 Euro

 

Taverna Gecesi; Zorba’s Taverna

 

Merkezde bulunan tavernamız Midilli’nin en popüler mekanlarından birisidir. Yunan müzikleri eşliğinde soğuk mezeler, ara sıcaklar ve ana yemek ve iki alkollü ya da limitsiz alkolsüz içecek fiyata dahildir. Transferler fiyata dahildir.
Kişi başı (Büyük) : 30 Euro
Kişi başı (Çocuk 5211,99 Yaş) : 20 Euro


Taverna Gecesi; Jimmy’s Taverna
Merkezin biraz dışında bulunan mekanımız klasik Yunan tavernalarının en güzel örneklerinden birisidir.. Yunan müzikleri eşliğinde soğuk mezeler, ara sıcaklar ve ana yemek ve iki alkollü ya da limitsiz alkolsüz içecek fiyata dahildir. Transferler fiyata dahildir.
Kişi başı (Büyük) : 35 Euro
Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 25 Euro


Taverna Gecesi; Parateron
Yunan ve Akdeniz lezzetlerini modern tarzda yorumlayan mekan Midilli’nin en lüks tavernalarından birisidir. Yunan müzikleri eşliğinde soğuk mezeler, ara sıcaklar ve ana yemek ve limitsiz alkollü ya da alkolsüz yerli içecekler fiyata dahildir. Transferler fiyata dahildir.
Kişi başı (Büyük) : 45 Euro
Kişi başı (Çocuk 2-11,99 Yaş) : 25 Euro


ÖNEMLİ NOTLAR : 
1-Bazı geziler grup sayısına ulaşılması durumunda gerçekleşir. Lütfen rehberinizden bilgi alınız.
2-Rehberlerimiz tur içeriği aynı kalmak üzere güzergahlarda değişiklik yapabilirler. 
3-Hava durumuna göre kıyafetler giyiniz. Müsait günlerde mayo, terlik, havlu, şapka gibi giysileri yanınıza alınız, bazı gezilerimizde yüzme molası verilecektir.

 

İPTAL  VE   İADE   ŞARTLARI

---------------------------------------

Gezinizi, tur tarihinden 8 gün öncesine kadar her hangi bir sebep bildirmeksizin iptal edebilir ve ödediğiniz bedelin tamamını (vize ücreti hariç) geri alabilirsiniz. 

Gezinizi seyahat tarihine

7 Gün-72 saat arası iptal ederseniz tur bedelinin 25i

71 saat ve daha az kalan sürede iptal ederseniz tur bedelinin tamamı 

 

İptal bedeli olarak kesilir. Ayrıca vize ücret bedeli iade edilmez. 

 

VİZE  BİLGİSİ

----------------------------------------------------------

1-Kolay Sınır Vizesi için pasaportunuzun dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay süresi olması gerekmektedir ve pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.
2- Kolay Sınır Vizesi için vize başvuru formunun son sayfasının imzalanarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Formlar firmamızca doldurulacaktır. Ayrıca, pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi, TC Kimlik arkalı/önlü fotokopisi, 3 adet biyometrik vize için fotoğraf, bir kağıda yazacağınız meslek, telefon, e-mail ikametgah adres bilgilerinizi tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. 
3- Schengen Vizesi almayı tercih ediyorsanız lütfen gerekli evrakları sorunuz. 

 

ÖNEMLİ  NOTLAR 

----------------------------------------------------------------------

1- Pasaportunda K.K.T.C giriş/çıkış damgası olan kişilere Yunan makamlarınca Yunanistan’a giriş izni verilmemektedir. 
2- Yeşil pasaporta vize gerekmez. 
3- Vize reddinde vize ücretleri iade edilmez. 
4- Sınır Vizesi uygulaması 30.09.2019 tarihinde sona erecektir. Yunan makamlarınca uzatılma ihtimali bulunmaktadır. 
5- Feribot seferleri Uluslararası Deniz Yolcu Taşıma Kurallarına tabidir.
6- Türkçe Rehber sizleri Midillide karşılayacaktır. 
7- Lütfen feribot kalkışından en az 1 saat öncesinde Ayvalık Limanında olunuz. 


74 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum
Sokak Görünümü
Benzer İlanlar
Reklam Alanı