ArabicEnglishFrenchGermanPersianRussianTurkish

Sakız Adası Turlar ve Yemekler Dahil 1 Gece 4* - Cesme Çıkışlı


840 TL

TÜRKİYE/ İZMİR / ÇEŞME / MUSALLA MAH.

İlan No
87

İlan Tarihi
13-07-2019

ASA TR Travel
Üyelik Tarihi : 05 Haziran 2019
Kullanıcı Mağazası
Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz aracı veya emlak ilanını görmeden kapora olarak bir ödeme yapmayın, para göndermeyin.

Reklam Alanı
İlan Açıklaması

Sakız Adası Turlar ve Yemekler Dahil 1 Gece 4*

SAKIZ ADASI 1 GECE/2 GÜN Her Cumartesi ve Bayram Tarihlerinde Çeşme’den Kesin Hareket Sakız Merkez Turu, Güney Sakız Ada Turu, Batı Sakız Ada Turu ve Müzikli-Yemekli Taverna Gecesi Dahil!..
31.10.2019 tarihine kadar Her Cumartesi ve Bayram Özel Tarihlerinde KESİN HAREKET!..

SAKIZ ADASI 1 GECE/2 GÜN
Her Cumartesi ve Bayram Tarihlerinde Çeşme’den Hareket
Sakız Merkez Turu, Güney Sakız Ada Turu, Batı Sakız Ada Turu ve Müzikli-Yemekli Taverna Gecesi  Dahil!..

Yunanistan’ın en büyük beşinci adası olan Sakız, köklü tarihi, farklı mimarisi, damak çatlatan mutfağı, kültürel öğeleri, denizi, plajları ve doğal güzellikleri ile bir turizm cennetidir. Adını veren sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretimin yapıldığı dünyada tek yer olan Ege’nin en güzel adalarından Sakız Adası’nda keyifli bir tatil sizleri bekliyor…

1.Gün Çeşme-Sakız-Merkez Turu-Batı Sakız Ada Turu-Taverna Gecesi
Saat 08:00 Çeşme Feribot İskelesinde en geç bulunmanız gereken saat. Pasaport işlemlerinin ardından,
Saat 09:00 Sakız’a hareket ediyoruz. Muhteşem güzellikteki Çeşme koyları, deniz fenerleri ve mini adaların eşsiz manzaralarının ardından Ege’nin masmavi sularında çok keyifli bir seyahat sizleri bekliyor.
Saat 09:30 Sakız’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından rehberimizle buluşma, bavullarınızın araçlara yüklenmesi ve panoramik Sakız merkez turu. Yunanistan’ın 5. Büyük adası olan Sakız, İonyalılar kolonileştirilmesi ile tarih sahnesindeki önemli rolünü kapmıştır. 1415 yılında vergiye bağlanan, 1566 yılında tamamıyla egemenlik altına giren Sakız Adası 1992 yılına kadar Osmanlı toprağı olarak kalmış ve bu dönemde özellikle ticaret alanında çok gelişmiştir. Sakız Adası; 66 adet birbirinden güzel ve farklı köyü, koyları, güzel denizi, farklı dönemlere ait çok sayıda tarihi binası, ve merkezi Chios’un güzelliği ile dikkat çekmektedir. Merkezde yapacağımız gezide, 9. Yüzyıldan kalma dokuz kuleli Sakız Kalesi, 1901’den kalma ve Sultan Abdülaziz’in tuğralı kitabesini taşıyan Bayraklı Camii, 1892’den kalma Osmaniye Camii, Müslüman (yani Türk) bölgesi olan Frenk Mahallesi, 1846’dan kalma ve mübadele döneminde Türklerin adadan göç etmesi sebebiyle kullanılmadığından günümüzde Bizans Müzesi olan Mecidiye Camii, Kaptanı-derya Melek Mehmet Paşa tarafından adaya 1768’de hediye edilen Mermer Çeşme, Kaptan-ı derya Kara Ali Paşa Anıtı’nın etrafına kurulu Osmanlı Mezarlığı, adanın kalbi sayılan ve Osmanlı döneminde askerlerin eğitim alanı olarak kullanıldığından o dönem ismi ‘’Kılıç Meydanı’’ olan Vounaki Meydanı, birçok alışveriş olanağı bulunan ve adanın ekonomik merkezi Aplotaria Sokağı ve bu sokakta bulunan tarihi kökler görülecek yerler arasındadır. Ardından, Batı Sakız Ada Turu için hareket ediyoruz. Gezimizde ilk durağımız, Ege’nin en önemli dini merkezi konumunda olan Nea Moni Manastırı. Yaklaşık bin yıl önce kurulan bu manastır UNESCO Dünya Mirasları Listesinde bulunmaktadır. Manastırı gezdikten sonra, görünüşü ile Meteora’yı andıran, denizden 450 metre yükseklikte kurulmuş ve üzerine kurulduğu dağ ile bütünleşmiş Anavatos Köyü. Özellikle korsan saldırılarından korunmak üzere yüksekte kurulu bu köy, 14. Yüzyılda Bizans Döneminde kurulmuştur. Günümüzde terk edilmiş olan bu köy, ıssız sokakları, boş Ortaçağ evleri ile anılarınızda önemli bir yer alacak. Gezimizde ikinci durağımız, etkileyici taş evleri, doğanın bize sunduğu her renk ile bizleri selamlayacakKampos. Narenciye bahçeleri ve burada yetişen meyvelerin lezzeti ile Cenevizlilerin dikkatini çeken bölgede, Cenevizliler kendilerine çok sayıda konak inşa etmişlerdir. Cenevizliler döneminden Kampos’ta yapacağımız gezimizde, tarihin ve doğanın tadını bol bol çıkarabileceksiniz. Burada, Cenevizlilerden kalma bir konağın ‘’Narenciye Müzesi’’ne 
dönüştürülmesi ile hizmet veren Citrus’u gezip birşeyler içeceğiz.  Gezimizde son durağımız, ıstakoz başta olmak üzere denizin bize sunduğu tüm hazinelerin en güzellerini, en tazelerini bulabileceğiniz Avgonima’ya gidiyoruz. Yapacağımız gezimizde, yemyeşil ormanlar, köyün şirin ve dar sokakları, meydanı, tarihi ve birbirinden güzel binaları görülecek yerler arasındadır. Ardından vereceğimiz serbest zamanda, köyde keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Turun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Taverna Gecesi için otelimizden hareket ediyoruz. Muhteşem sirtaki müzikleri, damak çatlatan Yunan lezzetleri, limitli alkollü ya da limitsiz alkolsüz içecekler eşliğinde keyifli bir gece sizleri bekliyor. 

2.Gün Güney Sakız Ada Turu-Çeşme
Uyandırmanın ardından kahvaltı otelimizde. Odaların boşaltılması ve varsa oda ekstralarının ödenmesi. Güney Sakız Ada Turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuzda, Mastika Horya adlı olarak adlandırılan geleneksel ve birbirinden güzel Sakız Köylerini gezeceğiz. Narenciye bahçeleri ile çevrili Cenevizlilerden kalma taş konakları ile meşhur Kambos bölgesinden geçtikten sonra gezimizde ilk durağımız, seramik yapımı ve işlemeleri ile ünlü Armolia Köyü. Venedikliler ve Bizans’ın uzun süre etkisinde kalan köy, aynı zamanda sakız üretiminde de önemli bir yere sahiptir. Yapacağımız yürüyüş gezimizde, 1140 yılından Apolihnon Kalesi, Armolia Kilisesi, tarihi dar sokakları ve binaları, köy meydanı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda, birbirinden güzel işlemelere sahip seramiklerden satın alabilirsiniz. Ardından, Ege’nin en güzel köylerinden birisi olan ve 14. Yüzyılda inşa edilen Mesta’yagidiyoruz. Sakız Adası, özellikle çok değerli bir hammadde olan sakız üretimi sebebiyle korsanlar tarafından çok sık saldırıya uğrarmış. Saldırılardan korunmak amacı ile iki kapılı ve gözetleme kuleleri ile bir sur içi köyü olarak tasarlanmış Mesta, dar sokakları, Ortaçağ’dan kalma tarihi ev ve diğer binaları ile adeta tarihin durduğu bir köy. Güzelliği ile adada düzenlenen çoğu festival, konser, kutlama gibi etkinliklerin merkezi de bu köy. Burada yapacağımız gezimizde, Gözetleme Kuleleri, köy surları, 19. Yüzyıldan kalma ve tahta oymaları ile göz kamaştıran ve Yunanistan’ın en önemli ibadet yerlerinden birisi olan Taksiarhon Kilisesi, Mesta Doğal Limanı görülecek yerler arasındadır. Adanın Apotika, Salagon, Didymes gibi en güzel plajları da Mesta’nın etrafında bulunmaktadır. Vereceğimiz serbest zamanda köy meydanında kahve içebilir ya da köyü gezip hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Ardından, beyaz duvarlarına nakış gibi işlenmiş siyah motifleri ile görsel şölen sunan evleri ile ünlü Pyrgi Köyüne gidiyoruz. Bizans Döneminde kurulan bu şahane köyde yapacağımız panoramik gezimizde, Kutsal Havarilere adanmış Bizans Dönemi eseri Agion Apostolon Kilisesi, köyün adını aldığı Tarihi Kule, Cenovalılardan kalma bir süsleme sanatı olan ‘’xysta’’ ile bezenmiş köy evleri ve binaları göreceklerimiz arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda, geleneksel kıyafetleri ve kendilerine has dansları olan ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı halk ile kaynaşma şansınız olacak. Sonrasında, siyah volkanik taşlarla bezeli ünlü Mavro Molia Plajına ve Emporios Köyüne gidiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Turun bitimi ile birlikte limana transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, 
Saat 18:00 Çeşme’ye hareket ediyoruz. 
Saat 18:35 Çeşme’ye varış.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Fiyata Dahil Hizmetlerimiz :
* Çeşme/Sakız/Çeşme hattında feribot bileti
* Liman vergileri
* Türkçe rehberli panoramik Sakız şehir turu
* Güney Ada Turu
* Batı Ada Turu
* Akşam Yemekli ve Müzikli Taverna Gecesi
* Liman/Otel/Liman transferleri
* Yukarıda belirtilen 4* otel ya da benzerlerinde 1 gece göre oda-kahvaltı konaklama
* Şehir konaklama vergileri 
* Mecburi Meleki Sorumluluk Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz :
* Kolay Sınır Vizesi (55 Euro) ya da Schengen Vizesi (120 Euro)
* Ekstra Turlar
* Şahsi Harcamalar 
* Seyahat ve/veya Sağlık Sigortası
* Yukarıdaki bölümde dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

--------------------------------------------------------------------------------------------

İptal  ve  iade :

Gezinizi, tur tarihinden 8 gün öncesine kadar her hangi bir sebep bildirmeksizin iptal edebilir ve ödediğiniz bedelin tamamını (vize ücreti hariç) geri alabilirsiniz. 

Gezinizi seyahat tarihine

7 Gün-72 saat arası iptal ederseniz tur bedelinin 25i

71 saat ve daha az kalan sürede iptal ederseniz tur bedelinin tamamı 

İptal bedeli olarak kesilir. Ayrıca vize ücret bedeli iade edilmez. 

------------------------------------------------------------------------

Vize  Bilgisi : 

1-Kolay Sınır Vizesi için pasaportunuzun dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay süresi olması gerekmektedir ve pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir.
2- Kolay Sınır Vizesi için vize başvuru formunun son sayfasının imzalanarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Formlar firmamızca doldurulacaktır. Ayrıca, pasaportunuzun resimli sayfasının fotokopisi, TC Kimlik arkalı/önlü fotokopisi, 3 adet biyometrik vize için fotoğraf, bir kağıda yazacağınız meslek, telefon, e-mail ikametgah adres bilgilerinizi tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. 
3- Schengen Vizesi almayı tercih ediyorsanız lütfen gerekli evrakları sorunuz

-----------------------------------------------------------------------------------------

ÖNEMLİ BİLGİLER :

1- Pasaportunda K.K.T.C giriş/çıkış damgası olan kişilere Yunan makamlarınca Yunanistan’a giriş izni verilmemektedir. 
2- Yeşil pasaporta vize gerekmez. 
3- Vize reddinde vize ücretleri iade edilmez. 

4- Sınır Vizesi uygulaması 30.09.2019 tarihinde sona erecektir. Yunan makamlarınca uzatılma ihtimali bulunmaktadır. 
5- Feribot seferleri Uluslararası Deniz Yolcu Taşıma Kurallarına tabidir.
6- Türkçe Rehber sizleri Midillide karşılayacaktır. 
7- Lütfen feribot kalkışından en az 1 saat öncesinde Ayvalık Limanında olunuz. 


200 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Konum
Sokak Görünümü
Benzer İlanlar
Reklam Alanı